Mimo zagrożenia wysoką karą, otrzymał policyjny dozór

Policjanci odzyskali auto skradzione na terenie Niemiec
Kamiennogórscy policjanci w dn. 14 sierpnia br. w wyniku pościgu zatrzymali na terenie Kamiennej Góry Citroena Vario typu camper, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Jak się szybko okazało zarówno pojazd jak i tablice rejestracyjne były kradzione. Kierowca usłyszał już zarzuty w tej sprawie, a teraz o jego karze zadecyduje sąd.
W dn. 14 sierpnia br. policjanci z Referatu Ruchu Drogowego pełnili służbę na terenie powiatu. W związku z prowadzoną w piątek akcją „Prędkość” ok. godz. 16:00 ujawnili, iż jadący w ich stronę od Ptaszkowa camper zdecydowanie za szybko się zbliża.
 
W związku z faktem, iż ręczny miernik prędkości wskazał, że kierowca przekroczył prędkość o 25 km/h, policjanci wydali mu polecenie do zatrzymania się. Niestety kierujący podjął próbę ucieczki, która niebawem zakończyła się na jednym z głównych skrzyżowań miasta, gdzie funkcjonariusze skutecznie zajechali mu drogę. W wyniku sprawdzenia pojazdu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że został on skradziony w dn. 11 sierpnia br. na terenie Niemiec. Natomiast tablice rejestracyjne należały do zupełnie innego auta. W wyniku ich sprawdzenia policjanci ujawnili, że skradziono je w marcu 2019 roku na terenie woj. lubuskiego. 35 – letni kierowca został niezwłocznie zatrzymany w policyjnym areszcie, zostały mu przedstawione dwa zarzuty, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Teraz to sąd będzie decydował o wysokości kary. Mężczyźnie może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra

Dodaj komentarz