27 latek aresztowany

W niedzielę (08 sierpnia br.) w godzinach popołudniowych policjantów pełniących służbę na terenie miasta zaciekawił pojazd, którym poruszało się trzech znanych im mężczyzn.
Na ulicy Kościuszki w Kamiennej Górze postanowili zatrzymać go do kontroli, ale kierujący zlekceważył polecenie mundurowych do zatrzymania się i zaczął uciekać. Mimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do natychmiastowego zatrzymania się, mężczyzna kontynuował ucieczkę, narażając na niebezpieczeństwo swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Tylko cudem uniknął zderzenia z wyjeżdżającym z ulicy J. Hallera pojazdem osobowym. Brawura 27 – latka doprowadziła do tego, że stracił on panowanie nad kierownicą i uderzając w metalowe barierki, wypadł z drogi, lądując w rzece.
Po sprawdzeniu narkotestem kierującego, jego wynik okazał się być pozytywny, wskazując na zawartość amfetaminy.
Na miejsce zdarzenia konieczne było wezwanie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego “Wałbrzych”, ponieważ doszło do wycieków płynów z uszkodzonego pojazdu.
27 – latek został zatrzymany, a następnie pobrano mu krew, celem potwierdzenia wyniku, jaki wskazał narkotest. Następnie kryminalni przedstawili mu dwa zarzuty, do których przyznał się on częściowo. Teraz funkcjonariusze prowadzący postępowanie w tej sprawie, oczekiwać będą na wyniki jego krwi. Jesli potwierdzi się, że 27 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry prowadził pojazd znajdując się pod wpływem amfetaminy, usłyszy on kolejny zarzut. Sąd na chwilę obecną podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra

Dodaj komentarz