31 lipca br. działania policji „Kaskadowy pomiar prędkości”

Kamiennogórscy policjanci Ruchu Drogowego w dniu jutrzejszym będą brać udział w ogólnokrajowej akcji pod kryptonimem „Kaskadowy Pomiar Prędkości”, której celem będzie zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.
Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego w dn. 31 lipca br, mając na uwadze akcję pod kryptonimem „Kaskadowy Pomiar Prędkości” będą prowadzić na naszych drogach działania, których celem będzie zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ujawnienie i eliminowanie wszelkich nieprawidłowości z tym związanych, jak też napiętnowanie negatywnych zachowań kierowców, wynikających z nadmiernej prędkości.
Od początku wakacji na terenie kraju doszło już do 181 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, a w ciągu ostatniej doby wypadków takich było 6. Za każdym takim zdarzeniem kryją się ludzkie tragedie, a niestety wg policyjnych statystyk, większość tych wypadków spowodowana jest przez nadmierną prędkość.
Policjanci zatrzymując do kontroli pojazdy, sprawdzać będą również wymagane dokumenty i przy tej okazji również kontrolować trzeźwość kierujących.
Policja Kamienna Góra.

Dodaj komentarz