Policyjny dozór dla sprawcy znęcania.

Kamiennogórscy mundurowi zatrzymali w policyjnym areszcie mieszkańca gminy Kamienna Góra, który zaraz po tym jak zamieszkał w domu swojego niedoszłego teścia, zaczął się nad nim znęcać fizycznie i psychicznie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 36 – letniego mężczyznę, który w czerwcu br. po tym, jak wprowadził się do domu swojej konkubiny, zaczął stosować przemoc fizyczną i psychiczną w stosunku do jej ojca. Wielokrotnie ubliżał mężczyźnie, popychał, szarpał go. Niestety kilkukrotnie również go pobił. Po tym jak ostatni raz doszło do rękoczynów, starszy pan opuścił swój dom. Funkcjonariusze policji zaraz po tym, jak dowiedzieli się o opisanej sytuacji doprowadzili do zatrzymania 36 – latka, który trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał następnie zarzut znęcania się, do którego się nie przyznał. Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego Prokurator Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował wobec 36 latka natychmiastowy nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego, jak też dozór policyjny.

Za znęcanie się fizyczne lub psychiczne grozi w naszym kraju do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz sąd będzie decydował o wysokości tej kary.

mł.asp. Paulina Basta

Oficer Prasowy

KPP Kamienna Góra

Dodaj komentarz