Prowadził pojazd znajdując się pod wpływem narkotyków

Tymczasowy areszt zastosował sąd jako środek zapobiegawczy wobec 28-latka zatrzymanego przez kamiennogórskich kryminalnych, a podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel narkotykami.

Zatrzymanie 28 – latka to efekt zintensyfikowanej pracy kryminalnych z kamiennogórskiej policji. W dn. 01 lipca br. na terenie Krzeszowa policjanci zatrzymali 28 – letniego mieszkańca tej miejscowości, który jechał właśnie swoim autem. Policjanci dysponowali informacją, że może on posiadać narkotyki. Po zatrzymaniu i poddaniu kierującego badaniu na zawartość narkotyków w organizmie, policjanci stwierdzili, iż znajduje się on pod wpływem środków odurzających, a oprócz tego w pojeździe miał schowaną dużą ilość białej substancji krystalicznej, elektroniczną wagę oraz puste woreczki strunowe. Okazało się, że jest to 220 porcji handlowych metamfetaminy. W toku dalszych czynności, na podstawie zebranego w sprawie obszernego materiału dowodowego, kryminalni postawili mężczyźnie 3 zarzuty o posiadanie znacznej ilości narkotyków i udzielanie ich innym osobom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. 28 – latek, który w przeszłości był już karany za tego typu przestępstwa, przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

W związku z faktem, iż za popełnione czyny mężczyźnie grozić może surowa kara, bowiem za samo posiadanie znacznej ilości narkotyków może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności, dodatkowo za ich udzielanie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej również ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 10, sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy.

mł.asp. Paulina Basta  KPP Kamienna Góra

tel. 600 – 228 -846

Dodaj komentarz