Policjant poza służbą uratował życie młodej kobiecie

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, swoim zachowaniem pokazał, że policjantem jest się przez całą dobę. W czasie wolnym od służby uratował życie młodej kobiecie.

Sierżant sztabowy jest policjantem od 7 lat. Na co dzień służbę pełni w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. W piątek 12 czerwca br. około godz. 17.00 na terenie Kamiennej Góry, policjant w czasie wolnym od służby uratował życie młodej osobie. Przy wyjeździe z parkingu sklepu Kaufland, został zatrzymany przez kobietę, która krzycząc wzywałą o pomoc dla swojej 21-letniej córki. Okazało się, że młoda kobieta siedząc w pojedzie wraz z matką, dostała ataku epilepsji.

 

Funkcjonariusz bez namysłu podbiegł do młodej kobiety, ułożył ją w pozycji bezpiecznej, monitorując jej czynności życiowe. Niezwłocznie wezwał Zespół Pogotowia Ratunkowego. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie uzyskała specjalistyczną pomoc. Błyskawiczna i skuteczna reakcja policjanta uratowała kobiecie życie. To kolejny przykład, że policjantem jest się przez całą dobę, a nie tylko wtedy, kiedy ubiera się mundur.

Asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

KPP Kamienna Góra

Dodaj komentarz