Plaga nietrzeźwych kierujących

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kompletnie pijani kierowali quadamami. Badanie alkomatem wykazało ponad promile alkoholu w jego organizmie. Nie lepsi byli dwaj mieszkańcy Kamiennej Góry, którzy zostali zatrzymali na podwójnym gazie przez mundurowych, kierując po drodze publicznej rowerem oraz pojazdem osobowym. Kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze komisariatu policji w Lubawce zareagowali na informacje od zaniepokojonych mieszkańców Lubawki, z których wynikało, że po miejscowości jeżdżą quady, a zachowanie kierowcy m. in. „kręcenie bączków” wskazuje, że może on być pod wpływem alkoholu i stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Policjanci podejmujący interwencję sprawdzili stan trzeźwości 34-letniego kierowcy, który jak się okazało był kompletnie pijany. Alkomat wskazał ponad 2 promile alkoholu. Drugi z mężczyzn 40-letni obywatel Ukrainy, również został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1.6 promila. Po wykonaniu czynności mężczyzn zwolniono.

W ręce mundurowych wpadł również, 24-letni mieszkaniec Kamiennej Góry, który kierował Toyotą Yaris w stanie nietrzeźwości z wynikiem 1,86 promila. Został zatrzymany podczas patrolowania ulic Kamiennej Góry. Podobnie było w przypadku nietrzeźwego rowerzysty, który podczas kontroli drogowej „wydmuchał” ponad promil alkoholu.

Kierujący za swoje zachowanie będą odpowiadać przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara grzywny, kara ograniczenia wolności oraz pozbawienia wolności do lat 2.

Przypominamy, że quady nie są zabawkami, a poruszające się po drogach publicznych powinny być sprawne technicznie, zarejestrowane oraz posiadać aktualne ubezpieczenie OC. Do ich prowadzenia wymagane jest prawo jazdy minimum kategorii B1, które można uzyskać mając ukończone 16 lat, a w przypadku czterokołowców lekkich mogą nimi kierować osoby, które ukończyły lat 14 i posiadają prawo jazdy kategorii AM.


 

Asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

KPP Kamienna Góra

Dodaj komentarz