Odzyskane zabytki

Jak informuje Parafia Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze udało się odzyskać zabytkowe przedmioty które były własnością parafii.

INFORMACJA ORGINALNA PARAFII:

Dzięki Opatrzności Bożej 🙏która pomogła naszemu księdzu proboszczowi Piotrowi Smolińskiemu, po ponad pół wieku nasza świątynia będzie na nowo przyozdobiona pięknymi dziełami sztuki. Historia kościoła,dawnych parafian i miasta wraca na swoje miejsce po dziesiątkach lat spędzonych w Warszawie. Możemy zobaczyć piękne rzeźby, kartusze m.in.z herbem miasta i ówczesnymi cechami rzemieślników (szewców,browarników,piekarzy).To jest część naszej historii, tych terenów,to są zabytki wszystkich mieszkańców tego miasta.Bardzo dziękujemy księdzu za tą aktywność i starania się o zwrot tych dzieł bo pomimo wielu problemów ks.proboszcz nie rezygnował i walczył o ten zwrot.Gorąco prosimy o modlitwę, by wszystkie dzieła jakie ksiądz Piotr podejmuje udało mu się zrealizować. Czeka nas ogromny remont dachu jak również trzeba zrobić wszystko by te figury odzyskały swój blask i mogły wszystkich cieszyć swoim pięknem. Na pewno to, że po powrocie uda się tym zabytkom przywrócić dawną świetność, ułatwi dalsze starania o zwrot naszych wspólnych zabytków.

Zachęcamy Miasto Kamienna GóraJanusz Chodasewicz burmistrz Kamiennej Góry , Radę Miasta i Powiat kamiennogórski i media : Gość Legnicki Już wiesz 24 Relacje Regionalne ID Informacje Dolnośląskie Powiatowa informacja do włączenia się w pomoc przy renowacji tych dzieł i staraniach o pozyskanie środków na ratowanie naszej wspólnej historii.

Jeśli chcecie wesprzeć naszą parafię w tym dobrym dziele możecie dokonać tego poprzez przelew bankowy wpisując w tytule przelewu “darowizna na cele kultu religijnego”. A za rok odliczycie kwotę przelewu od dochodu przy rozliczeniu z Urzędem Skarbowym ( więcej szczegółów tutaj :https://www.pit.pl/darowizny-koscielne/)

Numer konta:

Parafia Rzymsko-Katolicka Matki Bożej Różańcowej

Plac Kościelny 2

58 – 400 Kamienna Góra

Nr rachunku: 34 8395 0001 0000 0547 2006 0001

 

Dodaj komentarz