Wspólnie patrole kamiennogórskich policjantów oraz żołnierzy z 10 Brygady Pancernej w Świętoszowie.

Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kamiennogórskiego to zadanie Policji oraz innych formacji mundurowych tj. żołnierzy 10 Brygady Pancernej w Świętoszowie, którzy od dnia dzisiejszego wspólnie z funkcjonariuszami Policji, patrolują teren naszego powiatu. Wszystko w celu przeciwdziałania pandemii koronawirusa. Przypominany również o aplikacji „Kwarantanna domowa”, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowej izolacji.

Kamiennogórscy policjanci w codziennej służbie wspierani są przez żołnierzy z 10 Brygady Pancernej w Świętoszowie, gdzie podczas wspólnych patroli mundurowi dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz sprawdzający czy stosują się oni do obowiązujących ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa w kraju. ( kontrola ruchu pieszego i kołowego). Ich działania mają również charakter profilaktyczny i edukacyjny – uświadamiają mieszkańców na temat zagrożeń wynikających z rozprzestrzenienia się wirusa oraz o sposobach przeciwdziałania tego zjawiska.

Ponadto, policjanci codziennie przeprowadzają kontrole osób przebywających na kwarantannie pod wskazanym adresem. W wykonywaniu zadań policjantów wspierają żołnierze ze Świętoszowa. Wspólnie nawiązują kontakt z osobą objętą kwarantanną korzystając z dostępnych urządzeń telekomunikacyjnych. Następnie w uzgodniony sposób potwierdzają jej obecność w danym miejscu.

Przypominamy również, że w celu ułatwienia nadzoru nad osobami przebywającymi w izolacji domowej została przygotowana specjalna aplikacja pn. „Kwarantanna domowa”, która jest darmowa, bezpieczna i dostępna na systemy android i IOS. To proste narzędzie znacznie ułatwia weryfikację obowiązków osób objętych kwarantanną. Każdego dnia do osób, które zainstalowały i aktywowały aplikację przychodzi wiadomość z prośbą o przesłanie swojego zdjęcia. Za pomocą geolokalizacji oraz programu do porównywania twarzy weryfikowane jest miejsce pobytu osoby pozostającej w izolacji domowej. Dodatkowo aplikacja umożliwia złożenia zapotrzebowania na artykuły żywnościowe czy pomoc psychologiczną oraz zapewnia dostęp do komunikatów o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju.


 

Asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka KPP Kamienna Góra

 

Dodaj komentarz