Upadłość ZPS Karkonosze 1998r

Zakłady Przemysłu Skórzanego “Karkonosze” w Kamiennej Górze ogłosiły upadłość w lutym 1998 roku.

Pracę straciło kilkuset wykwalifikowanych pracowników. Sytuacja zakładu już od blisko roku była trudna. Załoga częściowo nie otrzymywała wynagrodzenia, nie odprowadzano składek na ubezpieczenia pracownicze . Program przypomina tamte wydarzenia, kiedy jeden z największych pracodawców na terenie miasta upadał. Dziennikarze pracujący w tamtym okresie, próbowali dociec, co dalej z załogą, oraz zakładem Karkonosze. Ówczesny dyrektor, najpierw unikał mediów, potem opuszczając zakład, o mało nie przejechał Jarka Buzarewicza, redaktora Muzycznego Radia Jelenia Góra.

Również red. Marcin Jaksoń, autor programu, nie otrzymał żadnych wyjaśnień zarówno od dyrekcji jak i pracowników zakładu. Dziś przypominamy tamte rozmowy, wystąpienia, a tak naprawdę dramat wielu ludzi, mieszkańców powiatu kamiennogórskiego.

Jedna myśl na temat “Upadłość ZPS Karkonosze 1998r

  1. Szkoda, że nie udostępniliście materiałów wideo, na którym było pokazane jak tak zwana księgowa, pani Raczkowska mdleje w otoczeniu strajkujących pracowników obuwia, którzy odkryli jej przekręty a dokładniej wynoszenie zakładowych pieniędzy razem z tak zwanym prezesem, panem Chruścielem. Niestety było tak i będzie, że ci co kradną grubą kasę pozostają niewinni.

Dodaj komentarz