Zakaz odwiedzin w dolnośląskich szpitalach

Na terenie województwa dolnośląskiego nie ma potwierdzonych przypadków zachorowań na wirusa SARS – CoV-2. Wojewoda dolnośląski jest w stałym kontakcie z rządem oraz wojewodami. Prowadzi także spotkania z przedstawicielami służb –  WSSE, KW PSP, jak również Urzędem Marszałkowskim, szpitalami zakaźnymi, pogotowiem ratunkowym i przedstawicielami wszystkich szpitali na Dolnym Śląsku. Ma stały kontakt ze starostami, prezydentami miast, Portem Lotniczym czy Strażą Graniczną.

Wczoraj w dwóch miejscach na terenie województwa dolnośląskiego zostały próbnie rozwinięte polowe przyszpitalne izby przyjęć. Logistykę przedsięwzięcia zapewniła Państwowa Straż Pożarna, a same punkty są zlokalizowane przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu przy ul. Borowskiej oraz Specjalistycznym Szpitalu im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Ewentualne uruchomienie tego rodzaju punktów będzie miało na celu usprawnienie funkcjonowania szpitali w czasie zwiększonej ilości mieszkańców zgłaszających się jednocześnie się do tych placówek.

Wojewoda wydał także decyzje administracyjne o zakazie odwiedzin w szpitalach. W uzasadnionych przypadkach szpital może odstąpić od zakazu odwiedzin.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 45,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 171,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 5.

Pozdrawiam, Biuro Prasowe Wojewody Dolnośląskiego

Dodaj komentarz