Narkotyki za milion zł.

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów, który podejrzany jest o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz przygotowanie i uprawę konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 900 roślin w różnej fazie wzrostu, z których można uzyskać prawie 100 tys. porcji handlowych gotowego narkotyku, a także zabezpieczyli ponad 3 kg suszu. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków to około milion złotych. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zastosowywał wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Policjanci ze Szklarskiej Poręby wspólnie z policjantami z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 62-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego  o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz przygotowanie i uprawę ziela konopi. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie uzyskali informację, że najprawdopodobniej w należącym do niego budynku po byłym hotelu oraz w mieszczącym się obok niego mieszkaniu zorganizował plantację marihuany.   

Funkcjonariusze w wyniku prowadzonych działań zabezpieczyli blisko 900 krzewów konopi indyjskich znajdujących się w różnych fazach wzrostu oraz ponad 3 kg  marihuany, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy. Plantacja znajdowała się w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach, mini szklarniach wyposażonych w urządzenia między innymi sterującymi ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, które potrzebne są do należytego wzrostu roślin. Z zabezpieczonych krzewów można uzyskać blisko 100 tysięcy porcji gotowego narkotyku, a jej wartość czarnorynkowa to około milion złotych. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 12 lutego br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

Jedna myśl na temat “Narkotyki za milion zł.

  1. Nie wiem po co kogoś za kratki wsadzać za to,że lubi zasadzić co nie co. Podatnik potem musi takiego utrzymywać,a Ci co palą palić będą póki będą mieć na to ochotę. Zalegalizowali by -opodatkowali i po kłopocie. Wilk syty i owca cała. Zresztą zakazany owoc smakuje najlepiej. W Czechach zalegalizowali – nie widać większej różnicy w ilości palaczy .

Dodaj komentarz