Zmarł Honorowy Obywatel Kamiennej Góry.

Jak poinformował na portalu społecznościowym pan Andrzej Jasiński, były radny rady miasta Kamienna Góra i tłumacz języka niemieckiego, 17.12.2019 roku w Hanowerze zmarł Ksiądz Wolfgang Gottstein honorowy obywatel Kamiennej Góry.

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Kamienna Góra otrzymał na mocy Uchwały nr XVI/85/98 Rady Miejskiej w Kamiennej Górze z dnia 26.05.1999 r. urodził się w Kamiennej Górze, jednak jako dziecko w 1946 roku został wypędzony z tych ziem i osiadł w Stuttgarcie. Od 1976 r. blisko współpracuje z kamiennogórskim prałatem Stanisławem Książkiem. Pośredniczy również w kontaktach pomiędzy obecnymi a dawnymi mieszkańcami miasta, których około 5 tysięcy mieszka w Wolfenbüttel i okolicach. Ksiądz Gottstein współpracował również z działającym w Kamiennej Górze towarzystwem „Liczyrzepa”.  Prezentujemy fragmenty wywiadu który z księdzem przeprowadził Jarek Buzarewicz w 1994 roku podczas uroczystości 700 lecia budowy kościoła  Św. Piotra i Pawła w Kamiennej Górze.

Pan Andrzej Jasiński napisał: Dziś przeszedł do lepszego świata Syn ziemi kamiennogórkiej, a w szczególności naszego miasta ks. prałat Wolfgang Gottstein. Honorowy Obywatel naszego miasta. Przyjaciel księdza Stanisława Książka. Uczeń prof. Josefa Ratzingera. Zawsze chciał być tu pochowany. Będzie jednak spoczywał w mieście Ulm.

 

Dodaj komentarz