Pierwsza stacja „elektryków” w Kamiennej Górze

Kamienna Góra znalazła się w czołówce miast stawiających na elektromobilność. Na parkingu przy alei Wojska Polskiego pojawił się pierwszy w mieście punkt ładowania samochodów elektrycznych. Uruchomimy go jeszcze w tym roku.

– Takich pojazdów jest jeszcze u nas niewiele, ale ich liczba będzie stopniowo rosła. Liczę, że ten pierwszy punkt ładowania skłoni kogoś do zakupu tego typu auta – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

– W Kamiennej Górze zależy nam na promocji bezemisyjnego transportu, bo spaliny to jeden z głównych powodów zanieczyszczeń powietrza w miastach – dodaje burmistrz.

Punkt ładowania przy alei Wojska Polskiego z pewnością ściągnie do miasta turystów podróżujących w rejonie Kamiennej Góry samochodami elektrycznymi.

Sieć stacji ładowania „elektryków” dopiero się w Polsce rodzi. Punkt w Kamiennej Górze powstał w ramach programu e-Sudety. Miasto nie poniosło z tego tytułu żadnych kosztów. Udostępniło jedynie miejsce dla stacji.

W ramach projektu e-Sudety zostaną zbudowane 23 stacje ładowania w całym regionie m.in. w Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Bolkowie, Lądku – Zdrój, Polanicy – Zdrój. Partnerem projektu jest PGE Nowa Energia.

Dodaj komentarz