Wypadek koło Raszowa. Kierująca prawdopodobnie po amfetaminie.

We wtorek 08.10.2019 na drodze z Kamiennej Góry do Raszowa doszło do wypadku drogowego.

Podczas obfitych opadów deszczu, jadące z kierunku Raszowa do Kamiennej Góry BMW skosiło balustradę, wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Samochodem podróżowały dwie młode osoby z powiatu kamiennogórskiego. Obie opuściły pojazd o własnych siłach. 22 letnia kierująca oraz jej pasażer trafili do kamiennogórskiego szpitala na obserwację. Droga z Kamiennej Góry do Raszowa przez kilkadziesiąt minut była zablokowana.

Komunikat policji.

Policjanci zatrzymali 22-tętnią kobietę, która doprowadziła do zdarzenia drogowego pod wpływem narkotyków. Kierując nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w przydrożne drzewo. Jak wykazało badane testerem była pod wpływem środków odurzających.

Wczoraj (08.10.19) około godziny 20:45 dyżurny kamiennogórskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Kamienna Góra. Mundurowi na miejscu ustalili, że kierująca pojazdem marki marki BMW nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w przydrożne drzewo. Pasażer oraz kierująca pojazdem zostali przewiezieni do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze. Kobieta z podejrzeniem skręcenia kręgów szyjnych pozostała w szpitalu na obserwacji, natomiast pasażer po przeprowadzonym badaniu lekarskim został zwolniony do domu. U 22-letniej kierującej wynik testera na obecność środków odurzających w organizmie wskazał wynik pozytywny ( amfetamina). Kobiecie pobrano krew do badania i zatrzymano prawo jazdy.

W przypadku pozytywnego wyniku 22-latka odpowie za prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających, za co może grozić jej do 2 lat pozbawienia wolności.


 

asp.szt. Marta Nieć Wierzbicka

KPP Kamienna Góra

Dodaj komentarz