Wyłudził kredyt i miał narkotyki.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w trakcie realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie gminy Lubawka 39 – letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który posiadał woreczek strunowy z zawartością z białą substancją.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, iż jest to środek psychotropowy w postaci metamfetaminy, z którego można było uzyskać ponad 5 porcji handlowych narkotyku.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a nielegalny środek został zabezpieczony przez policjantów w policyjnym depozycie.

Zgromadzony materiał w powyższej sprawie pozwolił na przedstawienie 39 – latkowi zarzutu posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego przedstawiony został mu drugi zarzut oszustwa, dotyczący wyłudzenia kredytu gotówkowego na szkodę jednej ze spółek, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Wymieniony do obu zarzucanych mu czynów się przyznał. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz