Policjanci uratowali życie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze asp. Artur Obrzud oraz asp. szt. Łukasz Głuchowski w dn. 15 lipca br. pełniąc służbę w patrolu zmotoryzowanym na terenie miasta Kamienna Góra, znajdując się na jednym z ruchliwszych skrzyżowań w mieście, na krajowej 5 zauważyli, że kierujący, który znajdował się tuż przed nimi, nie zareagował na zmianę sygnalizacji świetlnej na zieloną. Mężczyzna nie reagował również na wydawane przez policjantów sygnały dźwiękowe. W ostatniej chwili, gdy ruszył, policjanci postanowili sprawdzić, co było przyczyną takiego zachowania, w związku z czym wydali mu polecenie, by zjechał i zatrzymał się do kontroli. Zachowanie kierowcy w dalszym ciągu było dość dziwne i niepewne. W momencie, gdy kierujący został poproszony o okazanie dokumentów, zachowywał się tak, jak by nie zrozumiał, o co jest proszony i wyciągnął w stronę policjanta swój telefon komórkowy. Jego zachowanie wzbudziło niepokój policjanta, który zapytał go czy dobrze się czuje. Mężczyzna zbladł, w pewnym momencie dostał silnego ataku epilepsji. W tym czasie gdy znajdujący się przy nim asp. Artur Obrzud udzielał mu pierwszej pomocy, drugi z funkcjonariuszy asp. .szt. Łukasz Głuchowski zajął się sprowadzeniem na miejsce pomocy medycznej. 47 – letni kierowca – mieszkaniec gminy Kamienna Góra, w sumie dostał dwóch ataków epilepsji. W tym czasie przez cały czas pierwszej pomocy udzielali mu dwaj policjanci.

Po wstępnych badaniach w kamiennogórskim szpitalu okazało się, że lekarze podejrzewają wylew śródczaszkowy, w związku z czym mężczyznę niezwłocznie przetransportowano do wałbrzyskiego szpitala, celem poddania go badaniom specjalistycznym.

Nie unika wątpliwości, że obaj policjanci podczas podjętych czynności wykazali się dużym doświadczeniem i czujnością. Niewątpliwie, uratowali mężczyźnie życie i z pewnością zapobiegli poważnemu zdarzeniu drogowemu.

mł.asp. Paulina Basta KPP Kamienna Góra

Dodaj komentarz