Kolejny pijany kierujący zatrzymany.

Policjanci Wydziału Prewencji kamiennogórskiej policji zatrzymali nietrzeźwego użytkownika drogi, który kierował samochodem osobowym marki VW Touran, posiadając w wydychanym powietrzu ponad półtorej promila alkoholu organizmie. Z uwagi na swój stan 39 – latek stracił panowanie nad kierownicą i znalazł się w przydrożnym rowie. Został zatrzymany do wyjaśnienia. Teraz o jego karze zadecyduje sąd.

39 – letni mieszkaniec Redy w nocy z 10 / 11 lipca br., znajdując się pod wpływem alkoholu, będąc na terenie Pisarzowic, prowadził pojazd marki VW Touran, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie towarzyszyło dwóch obcokrajowców. Z uwagi na fakt, iż w pewnym momencie stracił on panowanie nad kierownicą, jego pojazd wypadł z drogi, a w efekcie tego auto znalazło się w rowie. Po przybyciu na miejsce policjantów, mężczyzna twierdził, iż nie kierował autem. Przedstawiał różne wersja wydarzeń. W toku dalszych czynności okazało się, że ma on wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu.

Policjanci w związku z powyższym zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia i wytrzeźwienia, następnie osadzili w policyjnym areszcie. Zatrzymane zostało również jego prawo jazdy. Pasażerowie w obecności tłumacza zostali przesłuchani w charakterze świadków. Potwierdzili, iż kierującym był właściciel pojazdu. 39 – latkowi po wytrzeźwieniu policjanci z wydziału kryminalnego przedstawili zarzut, do którego mężczyzna się przyznał, a następnie złożył stosowne wyjaśnienia. Auto wymienionego zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu, a on sam został zwolniony po wykonanych z nim czynnościach.

Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policja apeluje!!!

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.

Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę na drodze, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym Policję! Zawsze pamiętaj o własnym bezpieczeństwie. Staraj się powstrzymać od pościgów za nietrzeźwym kierowcom czy zajeżdżaniu mu drogi. Osoby pod wpływem alkoholu mogą zachowywać się różnie. Często są agresywne i pobudzone. Każdy może zadzwonić – nawet anonimowo – pod numer telefonu 112 i może, a wręcz powinien powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Dodaj komentarz