Groził bronią, trafił do aresztu.

Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował kamiennogórski sąd wobec 49 – letniego mężczyzny, który groził bronią dwóm osobom . Mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni palnej, kierowania gróźb karalnych oraz zarzut zmuszania do określonego zachowania przy użyciu groźby bezprawnej. O jego karze zadecyduje teraz sąd.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w dn. 07 lipca br. zatrzymali 49 – letniego mężczyznę, który dzień wcześniej przy użyciu broni palnej groził pobiciem i pozbawieniem życia dwóm mieszkańcom Kamiennej Góry. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie został zatrzymany do wyjaśnienia, natomiast jego broń trafiła do policyjnego depozytu.

W toku dalszych czynności, na podstawie zebranego obszernego materiału dowodowego policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze przedstawili 49 – latkowi 3 zarzuty kierowania gróźb karalnych, zmuszania do określonego zachowania przy użyciu groźby bezprawnej, jak też nielegalnego posiadania broni palnej. Następnie przesłuchano go w charakterze podejrzanego.

Za nielegalne posiadanie broni palnej grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8, natomiast za zmuszanie innej osoby do określonego zachowania przy użyciu groźby bezprawnej do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie w stosunku do innej osoby groźby karalnej grozi natomiast do 2 lat pozbawienia wolności. W związku z powyższym policjanci zawnioskowali do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze o zastosowanie w stosunku do mężczyzny tymczasowego aresztowania. Na wniosek Prokuratora Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze aresztował go na okres 3 miesięcy.

Teraz sąd decydując o karze dla 49 – letniego kamiennogórzanina,z pewnością weźmie pod uwagę fakt, iż w przeszłości był on wielokrotnie karany.

mł.asp. Paulina Basta KPP Kamienna Góra

Dodaj komentarz