W miejskich przedszkolach 100% przyjętych.

Zakończyła się rekrutacja do kamiennogórskich przedszkoli oraz żłobka. W pierwszym przypadku, w jednostkach prowadzonych przez miasto przyjęte zostały wszystkie zgłoszone dzieci. Od września edukację rozpocznie tu 154 najmłodszych kamiennogórzan

W sumie do wszystkich placówek rodzice złożyli 317 wniosków. Tak duża różnica między liczbą miejsc rekrutacyjnych a liczbą zgłoszeń wynika z tego, że rodzice mogli aplikować w więcej niż jedno miejsce. Dziś placówki przyjąć mogą jeszcze sześcioro dzieci.

Kamiennogórskie przedszkola publiczne posiadają łącznie 433 miejsca. Na częściowe sfinansowanie pobytu najmłodszych miasto otrzymało dotację z Ministerstwa Edukacji Narodowej w wysokości 523 319 zł.

Proces rekrutacyjny w poszczególnych placówkach prezentuje się to następująco:

Przedszkole Publiczne Nr 1 im. Czterolistnej Koniczynki
a) Liczba miejsc rekrutacyjnych – 47
b) Liczba przyjętych dzieci – 47

Przedszkole Publiczne Nr 2
a) Liczba miejsc rekrutacyjnych – 59
b) Liczba przyjętych dzieci – 56

Przedszkole Publiczne Nr 3 
a) Liczba miejsc rekrutacyjnych – 48 
b) Liczba przyjętych dzieci – 45

Nieco inaczej sytuacja wygląda w miejskim żłobku. Tu zabrakło miejsca dla 40 dzieci. W celu rozwiązania tego problemu burmistrz Janusz Chodasewicz prowadzi rozmowy z prywatnym przedsiębiorcą zainteresowanym otwarciem w Kamiennej Górze takiej placówki dla 35 maluchów. Warunkiem jej powstania jest jednak uzyskanie dotacji na ten cel. Stosowny wniosek został już złożony, a jego ocena nastąpi w czerwcu. Jeżeli zostanie zaakceptowany żłobek powstanie do grudnia br.

Jedna myśl na temat “W miejskich przedszkolach 100% przyjętych.

  1. Raczej trochę zakłamane zdania w artykule. Złożonych wniosków do przedszkoli było znacznie więcej co oznacza, że nie wszystkie osoby zostały przyjęte. Co przeczy zdaniu: „W pierwszym przypadku, w jednostkach prowadzonych przez miasto przyjęte zostały wszystkie zgłoszone dzieci.”

Dodaj komentarz