Kolejna majówka z Rajdem Arado

Już 3 maja, w długi majowy weekend, zapraszamy do Kamiennej Góry na kolejną odsłonę Rajdu Arado – największej imprezy militarnej o charakterze historyczno-edukacyjnym. Tym razem pod tytułem „Szpiedzy w Karkonoszach”.

W tym roku wszystkie wydarzenia imprezy skupione zostaną nad kamiennogórskim zalewem. Rajd w naszym mieście mieć będzie jednak nieco inną odsłonę. Oprócz punktów stricte militarnych, jak rekonstrukcje, pokazy, prezentacje itp., odbędą się koncerty, piknik historyczny oraz wspólne ognisko integracyjne rekonstruktorów i widzów.

Szczegółowy program wydarzenia w Kamiennej Górze:
Godz. 11.00 – Oficjalne rozpoczęcie pikniku historycznego:
Godz. 11.20 – Prezentacja grup i stowarzyszeń uczestniczących w Rajdzie.
Godz. 11.40 – Pokazy dynamiczne pojazdów uczestniczących w Rajdzie.
Godz. 13.30 – KONCERT Karoliny Ryter-Kmak.
Godz. 16.00 – Inscenizacja batalistyczna.
Godz. 16.30 – Prezentacja statyczna pojazdów i uczestników.
Godz. 17.00- Kontynuacja pikniku historycznego.
Godz. 18.00 – KONCERT – muzyka szkocka w wykonaniu Pipes & Drums.
Godz. 19.30 – Ognisko integracyjne uczestników Rajdu i widzów z występem muzycznym Grupy Rekonstrukcji Historycznej Oka.
Godz. 22.00 – Zakończenie pikniku historycznego i wyjazd pojazdów.

Adresatem tegorocznej edycji Rajdu są odbiorcy reprezentujący każdą grupę wiekową, zainteresowani nie tylko dziejami militarnymi regionu i Polski, ale także szeroko rozumianą turystyką kulturową oraz aktywnym spędzaniem wolnego czasu.

Edukacja historyczna w formie lekcji historii ożywionej (rekonstrukcji historycznej) to sposób przekazu, który od wielu lat doskonale sprawdza się na całym świecie. Środowiska patriotyczne oraz promujące dzieje oręża polskiego od dłuższego czasu stawiają na tę właśnie formę popularyzowania nie tylko dziejów lokalnych, ale także tradycji i kultury, jak również krzewienia postaw związanych z umiłowaniem Ojczyzny. W związku z powyższym, każde przedsięwzięcie, które przybliża szerokie grono odbiorców do poznawania wybranych epizodów z rodzimej przeszłości, spotyka się z dużym zainteresowaniem szerokiej gamy odbiorców oraz wpisuje się w ogólnopolski trend kształcenia patriotycznego.

Organizatorem wydarzenia jest Arado Fabryka Historii S.C. oraz Miasto Kamienna Góra. Koordynację merytoryczną oraz techniczną przedsięwzięcia zapewnia Fundacja Pasje oraz Studio Historyczne Huzar.

Dodaj komentarz