Apel burmistrza Kamiennej Góry w związku ze strajkiem nauczycieli

Szanowni kamiennogórzanie, szanowni rodzice,

blisko 90% pracowników naszej oświaty opowiedziało się za akcją strajkową. Wśród placówek oświatowych zarządzanych przez miasto strajkować będą nauczyciele SP nr 1, SP nr 2 oraz Gimnazjum nr 2. Przedszkola Publiczne i Gimnazjum nr 1 nie przystąpiły do strajku.

W pozostałych placówkach ma się on zacząć w poniedziałek 8 kwietnia. W związku z tym ja i dyrektorzy placówek szkolnych stanęliśmy przed problemem zapewnienia opieki uczniom na czas protestu.

Nie wiem jak długo on potrwa i czy do niego w ogóle dojdzie. Mam nadzieję, że związki zawodowe dojdą do porozumienia z rządem i unikniemy wszyscy trudnych do przewidzenia konsekwencji.

W związku z tym co może się wydarzyć w poniedziałek, dyrektorzy szkół zwrócili się listownie do rodziców i opiekunów z prośbą o zapewnienie we własnym zakresie opieki nad dziećmi w czasie strajku.

Niezależnie od apeli dyrekcji szkół ja również apeluję do Państwa o przemyślenie możliwości pozostawienia w domach, na czas strajku, przede wszystkim młodszych dzieci. Bardzo proszę 
o śledzenie przez weekend informacji w tej sprawie i podjęcie stosownych decyzji w poniedziałek 8 kwietnia.

Licząc na Państwa zrozumienie w tej trudnej dla nas wszystkich sprawie, wyrażam nadzieję, że akcja protestacyjna pracowników oświaty zakończy się szybko i praca szkół wróci na zwykłe tory.

Janusz Chodasewicz

Burmistrz Kamiennej Góry

Dodaj komentarz