Rekord tegorocznej orkiestry !!!

Ponad 140 tys. złotych zebrał kamiennogórski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 27. finału. To o ponad 50 tys. zł więcej niż rok wcześniej. Na tę kwotę złożyły się pieniądze zebrane w Przedwojowie – 6.588,90 zł, w Krzeszowie i Pisarzowicach – 23.685,00 zł, w Marciszowie – 24.931,90 zł, w Kamiennej Górze – 88.116,92 zł.

W tym roku główne działania sztabu Orkiestry skoncentrowane były w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Tu odbywały się licytacje przedmiotów przekazanych na aukcje oraz występy artystyczne. Wystąpiły między innymi dzieci z kamiennogórskich placówek oświatowych. Na scenie można było zobaczyć Karolinę Ryter, Natalię Jaworską i zespół eLO Mjuzik.

Dosyć niezwykły „fant” zaoferował na licytację burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz. Wygrać można było jednodniową funkcję Asystenta Burmistrza. Zwycięzca tej licytacji, za możliwość towarzyszenia burmistrzowi miasta we wszystkich obowiązkach służbowych, zaoferował 1150 zł.

Podobnie jak w latach ubiegłych swoją zbiórkę na rzecz akcji Jurka Owsiaka przeprowadzili pracownicy kamiennogórskiego urzędu miasta. Za zebrane 860 zł, podczas finału, wylicytowane zostały dwa urządzenia – kuchenka mikrofalowa i odkurzacz. Urządzenia te zostaną przekazane w dalszej kolejności osobom w potrzebie.

Dodaj komentarz